Urządzanie mieszkań tanio i stylowo – czy to możliwe?

Urządzanie mieszkań

Wiele osób, mówiąc, że mieszkanie jest urządzone stylowo, ma na myśli to, że wygląda ono drogo. Z tego względu często z tej stylowości rezygnujemy lub nie zawsze ufamy firmom, które mogą nam mieszkanie zaprojektować. W obecnych czasach takie myślenie okazuje się błędne – firmy projektowe są coraz bardziej dostępne, nawet dla przeciętnego zjadacza chleba. Poza tym, nie zawsze chodzi o pieniądze, a bardziej o pomysł, inwencję twórczą i znajomość bieżących trendów.

Niższa cena nie zawsze wyklucza dobrą jakość

Zastanawiając się nad tym, czy warto zaufać projektantowi i postawić na urządzanie mieszkania przez profesjonalistę, dobrze wiedzieć, że często koszt takiej usługi będzie równy temu, który poświęcilibyśmy na renowację lub wykończenie robione samemu. Ta zasada najczęściej sprawdza się wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w tego typu pracach i nie orientujemy się w funkcjonowaniu rynku remonotowo-budowlanego. A można stwierdzić, że dotyczy to większości polskiego społeczeństwa.

Dziś materiały dobrych producentów i sprawdzonych producentów nie muszą być drogie. Poza tym, produkty o różnej cenie robione są z użyciem tej samej technologii. Każdy z nich pozbawiony jest więc poczucia taniości. Deco Nova – firma, która na co dzień zajmuje się urządzaniem mieszkań – twierdzi, że nie ma w tym reguły. Oczywiście, jakość wymaga inwestycji i nie liczmy na to, że dobre materiały uda nam się kupić po cenach promocyjnych, ale średnia półka cenowa jest już w zasięgu ręki większości, a będzie trwała i ładnie wyglądająca.

Tanie sposoby na stylowe mieszkanie

Projektant, który choć trochę zna swojego klienta i rozumie jego potrzeby, potrafi nadać stylowy wygląd mieszkania z podstawowych elementów jego wyposażenia lub sprytnego ukrycia jego mankamentów, z którymi sami nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Wykorzystują przy tym najnowsze trendy. Jednym z nich jest umiejętne rozmieszczenie luster w pomieszczeniach – to stary trend, bo mający swoje początki już w XVII wieku. Takie lustra nie tylko powiększa optycznie przestrzeń mieszkania, ale też wygląda stylowo. Umieszczone naprzeciw ciekawej kolorystycznie ściany, będą pięknie odbijać kolor i wyglądać jak małe dzieło sztuki. Dodatkowo, można je zaaranżować w dowolnym stylu, zależnie od tego, czy stawiamy na nowoczesność, czy na klasykę.

Wykończenie mieszkania musi zostać także przeprowadzone tak, by dawało wrażenie przestrzeni uporządkowanej, przemyślanej i pozbawionej chaosu. Projektanci zadbają więc o to, by dobrze zaplanować przechowywanie przedmiotów codziennego użytku, które niekoniecznie ładnie wyglądają – na przykład odkurzacz, czy deska do prasowania. Pamięta także o pustych blatach, ukrytych kablach, ładnym wykończeniu podłóg, czy wprowadzeniu kolorystyki nadającej wnętrzom szlachetność i charakter. Wszystko to zbudowane jest na podstawowych pracach wykończeniowych – w takim przypadku widać, że nie zawsze liczy się cena, a częściej pomysł i dobry projekt.